jāsāk lietot Autolayout un ‘Interface Builder’ :/

Jau no pašiem saviem iOS dev sākumiem (~2011) esmu visu UI taisījis kodā (savukārt Androidām vienmēr builderī :) ), so līdz šim biju licis pilnīgu mīksto Autolayoutam un kur nu vēl Interfeisa Builderim (IB). Diemžēl ar nto ekrānu izmēru (iphone 6/6+) parādīšanos, jāķeras pie (man) ‘jauniem tooļiem’ – Autolayout un IB.

Šajā sakarā par ļoti ‘konspektīvu’ un +- izsmeļošu atradu 8.video no Stanfordas “Developing iOS 8 Apps with Swift”

Viss svarīgais sākas aiz ‘View Controller Lifecycle’ ~22:25. Piemērā tiek parādīts primitīvs UI, bet ar 1 ‘dynamic’ elementu + tiek suportēti visu ierīču izmēri un orientācijas.

Iemesls, kādēļ līdz šim neizmantoju IB – visu UI (par uiX pat nerunāsim) varēju tik pat ātri (ja ne ātrāk) uzrkastīt kodā, kas kaut kā vairāk rezonējas ar MVC, nekā glabāt skata UI nezin kur. Otrkārt, kodā rakstītu UI ir daudz vienkāršāk izveidot dinamisku un pielāgojamu. Treškārt, source controll – vēl ne tik sen atpakaļ par to varēja aizmirst – šobrīd ‘kods’ ir lasāmāks, bet tik un tā imo bs!

Diemžēl, šobrīd šo man tik ierasto rutīnu nākas bieži mainīt, lai ietaupītu izstrādes laiku – kaut ko ‘ar roku’ pieķūnēt 2 ekrāna izmēriem ir 1na lieta, bet ntajām rezolūcijā, tas jau ir cits stāsts.

Atgriežoties pie Stanfordas Swift lekcijām, lai arī Swifts vēl ir imo pazaļš, lai uz to pārslēgtos full time (kā visi saka – sagaidīsim v2 un skatīsimies), tad skatīties lekcijas, kā pasniedzējs (P.Hegarty) ‘pasniedz’ savu kursu, ir tīrais prieks. Visiem, kas sāk apgūt iOS vari arī ‘visu jau zin’ un grib apgūt Swift – silti iesaku. Ir pieejams arī pagājušā gada kurss “Stanford University Developing iOS 7 Apps”, kur viss notiek ar Objective-c kurš, protams, vēl ilgi nekur nepazudīs :) … būtu pie mums tāds kurss.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>